در مورد برچسب اموال

لیبل اموال معمولا جهت ثبت و سازماندهی اموال و اقلام و دارايی موجود شركت‌ها و ارگان‌ها بر روي اجناس غير مصرفی اين شركت‌ها نصب می‌شود. لیبل‌های اموال می‌توانند همراه با شماره سريال نیز چاپ مي‌شوند.

تعریف لیبل اموال :

یکی از انواع لیبل‌ها که بسیار مورد توجه شرکت‌ها قرار می‌گیرد، لیبل اموال است. اما سوال اصلی این است که برچسب اموال چیست؟  تقریباً همه کسب وکارهایی که به ابزاری سریع برای پیگیری وضعیت همه اموال موجود در شرکت و مورد استفاده پرسنل خود نیاز دارند، از لیبل اموال استفاده می‌کنند. این برچسب‌ها به وسایل مورد نظر و همچنین کلیه وسایل آماده برای فروش چسبانده می‌شوند و اغلب بارکدهایی دارند که کار پیگیری را راحت‌تر می‌کند.

در حالی که برچسب‌ اموال ابزاری ضروری برای اکثر سازمان‌ها به حساب می‌آید اما عده‌ای نمی‌دانند که برای کسب نتایج بهینه، این برچسب‌ها را باید کجا نصب کنند. بعضی هم حتی به این باور غلط اعتقاد دارند که لیبل اموال باید جایی دور از دید روی وسایل چسبانده شود. اما همین‌جا باید ذکر شود که لیبل اموال، حتی وقتی از متریال قابل تخریب ساخته شده و جنس ضد تحریف هم نداشته باشد، در هر صورت می‌تواند سارقان را سرقت آن‌ها منصرف کند. برای بهره‌بردن از این ویژگی لیبل اموال باید آن را در محلی قابل مشاهده نصب کرد.

 لیبل اموال در ادارات و سازمان های دولتی بالاترین آمار استفاده را دارد ، ادارات دولتی برای جلوگیری از سرقت اموال دولت بر روی تمامی تشکیلات خود لیبل اموال نصب نمایند.

 لیبل اموال به نام لیبل شبرنگ شهرت دارد، برچسب‌های شبرنگ در رنگ های متنوعی طبق درخواست مشتری تولید می شود، ویژگی‌های لیبل اموال شامل مقاوت بالا در برابر درجه حرارت دما، محلول‌ها و کنده‌شدن است، چاپ بر روی برچسب اموال توسط ریبون رزین انجام می‌شود، چاپ ریبون رزین دو ویژگی ضد آب و ضد خش را دارا می‌باشد.

تعریف‌های لیبل اموال: (برچسب اموال)

۱-چسبندگی بالا

۲-حالت خرد‌شوندگی هنگام جدا شدن

۳-تحمل حرارت تا ۲۸۰ درجه سانتی‌گراد

۴-قابلیت چسبیدن روی سطوح روغنی

۵-حالت نرم و انعطاف پذیر جهت چسبیدن روی سطوح ناصاف

خدمات هوران‌گرافیک بر روی لیبل اموال (برچسب اموال):

  • دایکات انواع لیبل شبرنگ در رنگ‌های مختلف
  • چاپ انواع برچسب اموال در ابعاد مختلف با چاپ
  • چاپ لیبل با رنگ‌های متفاوت به صورت چاپ سیلک و چاپ با لیبل پرینتر

چسباندن لیبل اموال

حال که متوجه شدیم که لیبل اموال چیست، خیلی از موضوع اصلی دور نشویم. بهترین جا برای چسباندن لیبل اموال کجاست؟ در اینجا لیستی از وسایل رایج و مورد استفاده در شرکت‌ها را خواهیم دید و با بهترین محل برای چسباندن لیبل اموال روی هر یک از وسایل آشنا خواهیم شد:

کامپیوتر، لپ تاپ و سایر تجهیزات مشابه:

از آنجا که کامپیوترها اغلب یک مانیتور و یک کیس دارند، شما باید برای هر بخش به طور مجزا برچسب اموال در نظر بگیرید. برای مانیتورها، برچسب را در قسمت پشتی بچسبانید؛ جایی که به راحتی می‌توان به آن دسترسی داشت و در صورت لزوم بتوان با یک اسکنر اپتیکال دستی، برچسب را اسکن کرد. برای کیس‌ها، می‌توانید برچسب را در قسمت جلو، بالا یا پشت کیس بچسبانید. لیبل اموال برای لپ‌تاپ‌ها هم بهتر است در قسمت زیرین آنها چسبانده شود.

مبلمان اداری:

مبلمان اداری یکی از اجزای جدانشدنی شرکت‌ها و سازمان‌ها به حساب می‌آیند. این اموال هم باید برچسب داشته باشند اما به لحاظ ماهیتشان، برچسب باید جایی قرار بگیرد که به زیبایی آن‌ها صدمه‌ای وارد نشود. به علاوه به خاطر اندازه بزرگشان، این وسایل کمتر در خطر سرقت هستند. برای قفسه‌ها، کتابخانه‌ها و سایر اجزای به نسبت کوچک‌تر، برچسب اموال را در بالاترین قسمت و گوشه سمت راست بچسبانید. برای صندلی‌های اداری، کاناپه‌ها و موارد مشابه، تگ اموال پشت قسمت تکیه‌گاه، گوشه سمت راست از بالا یا وسط پشتی چسبانده می‌شود. برای میز، میز تحریر، میز کار و سایر آیتم‌های مبلمان اداری که کاربردی مشابه این موارد دارند، لیبل اموال باید در بالاترین نقطه از پایه سمت راست یا نزدیک به گوشه سمت راست چسبانده شود.

لوازم آشپزخانه و لوازم کوچک اداری:

برای لوازم کوچک آشپزخانه و دستگاه‌هایی مثل فکس، فتوکپی و همه انواع تجهیزات مشابه، لیبل اموال باید جایی چسبانده شود که امکان مشاهده و اسکن آن به راحتی وجود داشته باشد. محل قرارگیری معمول برچسب روی این نوع وسایل، گوشه بالا سمت راست است. برای تجهیزات و لوازم بزرگ‌تر آشپزخانه هم می‌توان برچسب اموال را روی گوشه بالا و سمت راست آن‌ها چسباند.

تجهیزاتی که در معرض کثیفی، دوده و حرارت هستند:

ابزار برقی، ماشین آلات سنگین و سایر ابزار مشابه هم باید به عنوان اموال بسیار ارزشمند در لیست اموال هر سازمانی ثبت شوند. لیبل اموال برای این وسایل باید در محلی چسبانده شود که با حداقل میزان چربی، دوده، حرارت و کثیفی در تماس است.