کنترل کیفیت

پس از آنکه طراحی یک محصول چاپی به اتمام می‌رسد مرحله بعدی، چاپ آن بر اساس استانداردهای لازم است. از این رو ما در مجموعه هوران گرافیک با استفاده از به روزترین نرم‌افزارهای تخصصی و با نظارت کارشناسان مجرب به بررسی تخصصی فایل‌های ارسالی شما مشتریان عزیز پرداخته تا تمامی نکات و استانداردهای مورد نیاز برای چاپ با کیفیت و مطلوب محصول شما فراهم گردد.

اگر بخواهیم به طور شفاف‌تر بیان کنیم، بخش عمده کنترل کیفیت به قبل از چاپ یک محصول برمی‌گردد. زیرا بسیاری از فایل‌های طراحی که برای چاپخانه‌ها ارسال می‌شوند دارای مشکلات پنهانی هستند که در ظاهر آن‌ها اصلا مشخص نیست اما متاسفانه در فرآیند چاپ و نتیجه نهایی به صورت ایرادهای رنگی و چاپی نمایان می‌شوند.

از این رو ما فایل طراحی شما را از جهات مختلف بررسی می‌کنیم و در صورت مشاهده هرگونه مسئله و یا مغایرت با نکات چاپ و صحافی حتما به شما اطلاع می‌دهیم. در این میان اگر امکان اصلاح آن‌ها توسط ما وجود داشته باشد خود ما انجام خواهیم داد؛ در غیر این صورت اگر مشکلات موجود به‌گونه‌ای باشند که اصلاح آن‌ها بایستی توسط شما انجام گیرد همه موارد را با شما در میان خواهیم گذاشت و شما را راهنمایی می‌کنیم تا پس از ویرایش‌های لازم مجددا فایل صحیح خود را برایمان ارسال نمایید. 

البته در نظر داشته باشید که:

اگر فایل طراحی که برای ما ارسال می‌کنید به خودی خود از کیفیت مطلوب و نکات اولیه چاپی برخوردار نباشد ما هر چقدر هم که تلاش کنیم تا با ایجاد تغییرات به بهبودی فایل شما کمک کنیم در پایان کار، به نتیجه دلخواهی در چاپ نخواهیم رسید. پس پیشنهاد می‌کنیم که پیش از طراحی و ارسال فایلتان برای چاپخانه یک نگاه کوتاهی به راهنمای طراحی محصولات که در سایت هوران گرافیک قرار داده شده است بیندازید.

همچنین توصیه دیگر ما برای جلوگیری از کاهش کیفیت فایل طراحی، ارسال آن با فرمت (ساختار) PDF برای ما است. گرچه امکان ذخیره‌سازی فایل طراحی با فرمت‌های دیگری همچون TIFF و JPG نیز وجود دارد اما در این میان همچنان فرمت PDF مناسب‌ترین فرمت برای چاپخانه‌ها است. چرا که در ساختار آن کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی و وضوح بالایی خواهند داشت.

لازم به ذکر است که برای اطمینان از ابعاد و قالب‌های صحیح در طراحی، چاپ و صحافی محصولات خود می‌توانید از قالب‌های مخصوص هر محصول در وب‌سایت هوران گرافیک استفاده نمایید.