بج سینه

ساخت بج فوری در بسیاری از موارد می تواند برای صنعت چاپ و تبلیغات کمک های شایانی به ما بکند. در این مطلب از سایت هوران گرافیک (hoorangraphic.ir) می خواهیم شما را با ساخت بج فوری و مراحل تولید آن در هوران گرافیک آشنا کنیم و همچنین به معرفی بج سینه بپردازیم.

بج سینه یک نشان است که به عنوان بج کت، گل سینه یا نشان سینه نیز شناخته می شود. این نشان کاربردهای زیادی دارد که از جمله ی این کاربردها می توان به بج سینه تبلیغاتی، استفاده از بج سینه در مراسم های رسمی، استفاده از بج سینه برای زیبایی، استفاده از بج سینه به عنوان هدیه و موارد دیگر اشاره کرد. اصلا ریشه و تاریخ بج سینه از کجا آمده است؟ بج سینه تبلیغاتی نسبت به سال های گذشته چه تحولاتی داشته است؟ کاربرد بج سینه تبلیغاتی در کسب و کار ما و بازاریابی برای محصولات ما چیست ؟

 

ساخت بج فوری

 

 

 

 

بج سینه تبلیغاتی ، ریشه و تاریخچه 

بج سینه قدیمی و تاریخی

این شیء که امروز از آن به عنوان بج سینه یا سنجاق سینه یاد می شود در تاریخ ریشه ای بسیار طولانی دارد. به گونه ای که این ریشه و تاریخچه به بنج هزار سال پیش برمیگردد و اولین بج سینه یافته شده، ریشه در عصر برنز دارد. این مسئله نشان دهنده ی این است که بشر در همان ابتدای ایجاد تمدن بشری به هنر و تزئینات و زیبایی ظاهری علاقه داشته است.

بررسی ها نشان داده است که بج سینه برای دلاوری ها و جنگاوری های فرماندهان به آنان به عنوان یک نشان با ارزش اهدا می شده است. همچنین از آن برای تمایز عناوین رسمی و نظامی، به عنوان جایزه و پاداش به برندگان، به عنوان نشان های خانوادگی یا سلطنتی و به عنوان جواهرات و برای زیبایی در گذشته استفاده می شده است.

اما نکته قابل توجه در مورد بج سینه گسترش آن ها به عنوان نشان های افتخار و لیاقت توسط کشور بریتانیا است به گونه ای که در سال ۱۴۸۳ در یکی از جشن های سلطنتی حدود ۱۳ هزار نشان با طرح متفاوت به حاضران در جشن اهدا شد.

 

 کاربرد امروزی

بج سینه تبلیغاتی

با وجود گذشت زمان زیادی از قدمت ساخت بج سینه این شیء همچنان در میان مردم وجود دارد و استفاده می شود اما کاربرد آن متفاوت تر و گسترده تر از گذشته شده است.

امروزه نیز همانند گذشته از بج سینه به عنوان نشان لیاقت یا به عنوان جایزه استفاده می شود اما با توجه به گسترش بازاریابی در دنیای امروز و وجود بی نهایت برند و شرکت مختلف در تمام زمینه ها، تبلیغات برای پابرجا ماندن یک برند و ورشکست نشدن آن حرف اول را می زند.

بنابراین مهم ترین کاربرد امروزی بج سینه برای تبلیغات و با عنوان بج سینه تبلیغاتی است. اگر در شرکت های گوناگون و یا بانک های مختلف اعم از خصوصی و دولتی حضور پیدا کرده باشید و به پوشش کارکنان آن دقت کرده باشید، ملاحظه می کنید که در اکثر این مکان ها روی کت آقایان یا مانتو بانوان بج سینه مربوط به آن شرکت یا بانک خودنمایی می کند. از طرفی بج سینه علاوه بر جنبه تبلیغاتی خود به زیبایی پوشش شما نیز می افزاید.

 

انواع بج سینه

با گسترش تکنولوژی و پیدایش دستگاه های کاربردی و متفاوت در امر گرافیک و به خصوص در امر ساخت بج سینه امروزه شما می توانید بج سینه تبلیغاتی مورد نظر خود را در انواع طرح ها و رنگ ها و همچنین در جنس های متفاوت نظیر بج سینه پلی استری، بج سینه فلزی مات و براق، بج سینه فلزی رنگی و …  مورد نظر خودتان انتخاب کرده و سفارش دهید تا شرکت های گرافیکی آن را در اسرع وقت برای شما آماده کنند.

اما شاید یک پرسش برای شما پیش بیاید که این شیء کوچک و ریز چگونه می تواند توجه کسی را جلب کرده و کاربرد تبلیغاتی داشته باشد؟ جواب این پرسش بسیار ساده است.

در امر تبلیغات هر چیزی می تواند موثر و کاربردی باشد از کوچکترین شیء تا بزرگترین و پر هزینه ترین کارها. در هر کسب و کاری اگر تبلیغاتی باعث جذب حتی یک مشتری بشود، این موضوع برای آن کسب و کار سود محصوب می شود چراکه خود آن یک نفر می تواند باعث جذب تعدادی مشتری دیگر شود. بنابراین چه بهتر است که ما از تبلیغات کوچک و کم هزینه همچون بج سینه برای رونق کسب و کارمان استفاده کنیم.

 

ساخت بج فوری و مراحل تولید آن

تمامی بج سینه هایی که به صورت ماشینی ساخته می شوند بصورت کاملا پیشرفته و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید می شوند. ساخت بج ها حدود ۴ هفته زمان می برد. حال امکان دارد سوال زیر برای شما پیش بیاید:

 

 

آیا زمان آماده سازی برای ساخت بج سینه ها طولانی نیست؟

حال در جواب این این سوال توجه شما را به مراحل ساخت بج فوری جلب می کنیم تا دلیل طولانی بودن ساخت بج سینه برای شما مشخص شود.

مراحل ساخت بج فوری گام 1 تا 4

مرحله۱: در ابتدا شما ، بج سینه مورد نظر خود را با استفاده از راهنمایی هوران گرافیک و مشاهده مدل های گوناگون و متنوع به صورت یک پیش نمایش دیجیتالی مشاهده و محصول مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

مرحله۲: سپس نوبت به حکاکی دیجیتال می رسد و نوشته ای که مدنظر شما است طبق مدل انتخاب شده حک می شود.

مرحله۳: زمانی که مرحله حکاکی دیجیتال به اتمام رسید، بج سینه برای حکاکی فیزیکی به دستگاه CNC تحویل داده می شود.

مرحله ۴: سپس نوبت به مرحله شکل دهی و فرم دهی فلز با استفاده از دستگاه می باشد. تمامی بج سینه ها در ابتدا دارای سطوح صاف هستند که در این مرحله با انحناهای زیاد و کمی که روی آن ها ایجاد می شود فرم خواسته شده را پیدا می کنند.

مراحل ساخت بج فوری گام 5 تا 8

 

مراحل پایانی ساخت بج فوری

 

مرحله۵: سپس گیره ای که توسط شما انتخاب شده است به پشت بج سینه اتصال داده می شود. این اتصال بدین صورت است که به بج و گیره به اندازه ۱۵۰۰ درجه دما می دهیم تا گیره با اندکی ذوب به پشت بدنه بج متصل شود.

مرحله۶: در این مرحله حکاکی صورت گرفته روی بج سینه بصورت دستی با رنگ انتخابی شما رنگ می شود.

مرحله۷ : سپس بج سینه را وارد محفظه ای با دمای ۱۲۰۰ درجه می کنیم تا کلمات کاملا با رنگ مورد نظر پر شود. این مرحله چندین بار تکرار می شود تا کلمات حکاکی شده کاملا با رنگ پر شوند.

مرحله۸: در این گام بج را زیر دستگاه سنگ فرز می بریم و آن را با فرزکاری کاملا صیقلی می کنیم.

مراحل ساخت بج فوری گام 9 تا 12

 

مرحله۹: در این جا صیقلی بودن بج و بی نقص بودن کلمات در رنگ آن ها کاملا آشکار است.

مرحله۱۰: سپس بج را بصورت دستی و با ماشین پولیش می زنیم(هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند بج را بصورت کامل پولیش بزند بنابراین پولیش دستی حتما لازم است).

مرحله۱۱: بعد از مرحله پولیش زدن بج سینه برای مرحله ی آبکاری الکتریکی آماده می باشد.

مرحله۱۲: در این مرحله بج با نیکل سخت آبکاری می شود تا از فلز اصلی بج حفاظت کند و یک سطح صیقلی را ایجاد کند.

مراحل ساخت بج فوری گام 13 تا 16

 

مرحله۱۳: سپس با آب طلا آبکاری می شود(البته این به انتخاب شما بستگی دارد).

مرحله۱۴: سپس رنگ آمیزی پایانی روی بج انجام می شود.

مرحله۱۵: اکنون کار ساخت بج فوری تقریبا تمام شده است. تنها چیز که باقی مانده مهری است که باید در مرکز آن حک شود.

مرحله۱۶: با مهری که اکنون در مرکز بج حک شده کار ساخت کاملا به پایان رسیده است.

پس از اتمام این ۱۶ مرحله از ساخت بج سینه محصول نهایی برای تایید کیفیت به واحد کنترل تحویل داده می شود تا کیفیت آن توسط نیروی انسانی در هوران گرافیک به تایید برسد.

 

 

 

خدمات هوران گرافیک:

طراحی لوگو 

ساک دستی پارچه ای

 

شبکه های اجتماعی هوران گرافیک :

اینستاگرام: http://instagram.com/hooran.graphic

تلگرام: https://t.me/hoorangraphic