لیبل کاغذی

یادداشت

لیبلی که سطح پشت چسب دار آن دارای ماهیت کاغذی باشد به لیبل کاغذی مشهور است. مقرون به صرفه بودن برچسب های کاغذی، آنها را به پرکاربرد ترین و متداول ترین نوع برچسب تبدیل نموده است.
برچسب های کاغذی در دو نوع براق و مات موجود می باشد ، و بسته به نوع کار ما مورد استفاده قرار می گیرد .

آشنایی با برچسب کاغذی

برچسب کاغذی ( Paper Label ) انواع مختلفی دارند از قبیل ( گلاسه ، نیمه گلاسه ، مات ) و از نظر رنگ هم تنوع بسیار دارند( آبی ، بنفش ، قرمز و…. ) در حقیقت برچسب های کاغذی را میتوان به هر رنگی در آورد. این برچسبها از نظر مارک هم متنوع هستند ( فنلاند ، جک و فاسون آلمان ، رول کاور ایتالیا و…. ) و از نظر خاصیت چسبندگی به صورت پرچسب و معمولی میباشند.


دستگاه چاپ لیبل 

برچسب کاغذی طبق استاندارد لیبل پرینتر رومیزی ، لیبل زن صنعتی و ترازو لیبل زن تولید می شود ، برچسب کاغذی از الیاف کاغذ است و به راحتی پاره می شود ، رنگ و ابعاد برچسب کاغذی متنوع است و خرید دستگاه لیبل پرینتر با خرید برچسب کاغذی همراه است ، کاربر طبق سایز محصولات و مشخصات پرینترش سایز برچسب مورد نیاز خود را انتخاب می کند ،


گروه بندی برچسب کاغذی

برچسب کاغذی به دو گروه لیبل ریبونی و لیبل حرارتی تقسیم می شود ، چاپ بر روی برچسب کاغذی به صورت حرارت مستقیم یا غیر مستقیم صورت می گیرد ، در چاپ حرارتی ، برچسب به صورت مستقیم در برابر حرارت هد قرار می گیرد و چاپ بدون نیاز به ماده مصرفی انجام می شود به همین دلیل استفاده از لیبل حرارتی برای مشتری ها به صرفه تر است اما دوام چاپ کمتری داری دارد ،


مکانسیم چاپ لیبل گلاسه

مکانیسم چاپ برچسب گلاسه ، غیر مستقیم است ، چاپ بر روی لیبل گلاسه بدون ریبون امکان پذیر نمی باشد ، ریبون وکس و وکس رزین ماده مصرفی برچسب های گلاسه هستند ، برچسب کاغذی پرفروش تربن نوع برچسب است و بر روی اکثر سطوح قابل درج شدن است ، قیمت برچسب کاغذی به نسبت تمامی لیبل ها مناسب تر می باشد و قیمت برچسب کاغذی به صرفه ترین روش لیبل دار نمودن کالا ها می باشد .


عمده مصارف لیبل های کاغذی

عمده مصارف این نوع لیبل ها در صنعت نساجی میباشد که از این برچسبها برروی محصولات خود جهت ردیابی محصول خود استفاده میکنند. البته برچسب های کاغذی در صنایع دیگری به خصوص بر روی بسته بندی کالا کاربرد زیادی دارند. این گونه برچسب ها را میتوان بر روی بسته بندی هرگونه از کالاها استفاده کرد اگر در مقابل عوامل محیطی شدید مثل باران و یا آفتاب شدید قرار نگیرند . همچنین اینگونه لیبل ها بسیار مناسب برای چاپ ایران کد بر روی بسته بندی محصولات هستند و بسیار کم هزینه تر از سایر برچسب ها هستند.


برچسب کاغذی رنگی

برچسب های کاغذی در هوران گرافیک به هر رنگی قابل تولید میباشند . همیشه چندین سایز مختلف از این لیبل ها در انبار موجود می باشد . تحویل این گونه لیبل ها در کوتاه ترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت . (برچسب کاغذی آبی – برچسب کاغذی قرمز – برچسب کاغذی زرد – برچسب کاغذی سبز – برچسب کاغذی صورتی – برچسب کاغذی نارنجی – فسفری – و …. )