لیبل پی وی سی

یادداشت

لیبل پی وی سی ( PVC ) یکی از پرکاربردترین محصولاتی می باشد. که با توجه به مزایا و معایبی که دارد. در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد است. این نوع از لیبل ها در صنایعی اعم از خودروسازی ،مواد غذایی ،آزمایشگاه ها ،لوازم خانگی و آرایشی بهداشتی کاربرد های متنوعی دارد. این لیبل جنسی شبیه به پلاستیک دارد و از نظر جنسی دارای انواع مختلف می باشد.

لیبل پی وی سی چیست ؟ 

لیبل پی وی سی ( PVC ) یکی از پرکاربردترین محصولاتی می باشد. که با توجه به مزایا و معایبی که دارد. در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد است. این نوع از لیبل ها در صنایعی اعم از خودروسازی ،مواد غذایی ،آزمایشگاه ها ،لوازم خانگی و آرایشی بهداشتی کاربرد های متنوعی دارد. در این مطلب از سایت هوران گرافیک شما می توانید با انواع مختلف و ویژگی های این نوع محصول آشنا شوید. با توجه به کیفیت مطلوب لیبل PVC  در بحث صادرات نیز امکان همکاری و فعالیت می باشد.

مواد اولیه لیبل پی وی سی چیست ؟

تنوع در مواد تولیدی لیبل PVC

برچسب های پی وی سی از ماده اولیه پلی پرو پیلن (پلاستیک) تولید میشود. به همین دلیل در مواردی که لیبل کاغذی کارایی ندارد به خوبی قادر است نیاز مصرف کننده را برطرف نماید. این لیبل در برابر پارگی و کشش، حرارت تا ۸۰ درجه سانتیگراد و مایعاتی مانند الکل و مواد شوینده مقاوم است. به همین دلیل وسعت کاربردی زیادی در صنایع مختلف خودرویی، لوازم خانگی، صنایع شیمیایی، دارو سازی، آزمایشگاهی و … دارد. لیبل های پی وی سی به لیبل های مقاوم سفید رنگ با نام های PP،PE،PET،PVC مشهور است. این لیبل ها در دو نوع مات و براق متناسب با فعالیت مورد نظر ارائه میشود. با توجه به نوع کاربرد و اهمیت چاپ، ریبون های پریمیوم وکس، وکس رزین، رزین یا سوپر رزین برای چاپ روی لیبل PVC پیشنهاد می شود. از نظر چسبندگی لیبل پی وی سی نیز مانند لیبل کاغذی به دو صورت کم چسب (آکرونال) و پر چسب (هات ملت) تولید می شود. نوع کم چسب لیبل PVC بسیار مناسب برای مصارف آزمایشگاهی بوده و به Removable Label مشهور است.

لیبل پی وی سی ( PVC ) ،ویژگی و آن

یکی از کاربردی ترین لیبل های موجود در بازار است . با توجه به مزایایی و تنوعی که محصول دارد کاربرد های متنوعی در مشاغل و حرفه های گناگونی دارد.

می توان موارد ذیل را به عنوان ویژگی های لیبل پی وی سی ( PVC ) معرفی کرد:

از ماده اولیه پروپیلن ( پلاستیک ) تولید می شود.

مقاومت بیشتر نسبت به لیبل های کاغذی در برابر رطوبت و سرما و گرما

صطحی صاف و صیقلی داشته و از مقاومت کشسانی قابل توجهی بر خوردار است.

چاپ پذیری مناسب به وسیله لیبل پرینتر ها

جنس های لیبل PVC

دارای دو نوع مات و براق و دو نوع کم چسب (آکرونال) و پر چسب (هاتملت) می باشد.

مدل لیبل PVC حرارتی آن که بوسیله پرینترهای حرارتی چاپ می شود نیز موجود است

نوع PE و PP  این نوع محصول دارای قیمت بالا تر و کشسانی بیشتری است که در مواردی همچون روغن موتور و ضد یخ ها استفاده می شود.

نوع پلی گور آن نیز دارای کشسانی مطلوبی است ولی از لحاظ براقی از انواع دیگر آن براق تر است.

ریبون قابل استفاده رزین و وکس رزین می باشد

موارد کاربرد آن در صنایع خودرو سازی ، لوازم خانگی ، آرایشی و بهداشتی ، انواع شوینده ها ، صنایع پتروشیمی ، رنگ سازی بسته بندی و آزمایشگاه ها دانست.